İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi almak için sizlere sürekli bilgiler vermeye devam edeceğiz. Elimizden geldiği kadar İngiltere vizesi almanızı sağlayacağız. Bu yazımızda ise sizlere İngiltere vizesi başvuru formunun dolduruması hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağız.

ingiltere vizesi basvuru formu

İngiltere vizesi başvuru formu doldurmak

İngiltere vizesi başvuru formunu tam tamına 6 adımda doldurabilirsiniz. Öncelikle İngiltere’ye gitmek için vize almaya gerek var mı ? bunu bilmek gerekir. Her Türk vatandaşı İngiltereye gitmek için vize almak zorundadır bunu kavrayalım önce. Başvuru yapmanız gerekiyorsa seyehatinizden tam 3 ay önce  WorldBridge bürolarından başvurunuzu yapabilirsiniz. 2. bölüme geldik, size uygun vize kategorisine ait bilgileri okuyun. En uygun vize kategorisini tespit edip, doğru kategoriden vize başvurusu yapmalısınız. 3. bölümde ise vize başvuru forumunun doldurulması var. Başvuru formları eksiksiz olarak doldurulmalıdır bu kısımda. Ve başvurunuzu destekleyici belgeleride yanına eklemenizde büyük yarar var. İngiltere vizesinde 4. bölüm WorldBridge merkezlerinden birine randevu almanızdır. Randevu aldıktan sonra randevu sayfasının çıktısını alıp dosyaya ekleyiniz. 5. Bölümde destekleyici belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Başvurunun yanında tüm kanıtlayıcı belgeleri derleyip göstermelisiniz. World Bridge vize randevu merkezlerine başvuru yapmak ise 6. bölümümüz. İngiltere konsolosluğunu ikna etmek daha kolay olacak.

ingiltere vizesi ornekleri

İngiltere vizesi sonuç bölümü

Evet arkadaşlar sonuç olarak İngiltere vizesi almak hakkında azda olsa sizleri bilgilendirmiş olduk. Daha sonra ki günlerde daha ayrıntılı makaleleri sizlerle paylaşacağız. İngiltere vizesi başvurusu isimli makalemizede göz gezdirebilirsiniz. İngiltere vizesi almak hakkında aklınızda soru işaretleri kalmayacaktır.

İngiltere vize hakkında ki makalemizi okudunuz. Bir sonra ki makalede görüşmek üzere.

{ 4 comments… add one }

 • nüket 12 Temmuz 2013, 12:59

  1 yıl önce maaş dolayısı ile ret almıştım vize başvurusunda. Sonra fransaya gittim. Yine ingiltere için başvuracağım orada yaşayan (iş vizesi ile) kız kardeşimi de ziyaret edeceğim ingiltere turist vizesi için başvuracağım. Başvuru formunda kız kardeşimin orada olduğunu bildirmelimiyim ? Kontrol ediliyor mu? (daha öncekinde belirtmemiştim.)

  Reply
 • Hakan 13 Temmuz 2013, 18:33

  İngiltere vizesi hakkında gerçekten güzel bilgiler vermişsiniz, ingiltere vizesi başvurumu sizin makalelerinize bakarak yaptım ve sonuç bekliyorum teşekkürler.

  Reply
 • şükrü kayagüç 23 Temmuz 2013, 12:32

  ingiltere vizesi için başvuru formunu doldururken nereden başvuru yapacağımı soruyor ben adanada yaşıyorum burayada başvuru merkezinin açıldığını duydum
  ama başfuru formunda adana yok. Adana dan başvurabilmem için aşağıdaki illerden hangisini seçmeliyim. bu konu hakkında bilgilendirirseniz memnun olurum. teşekürler. İSTANBUL-ANKARA-GAZİANTEP

  Reply
  • rootadmin 23 Temmuz 2013, 13:58

   Adana’da biyometrik klinik bulunmaktadır. Worldbridge’nin Türkçe sayfasından Adana biyometrik kliniği için randevu alabilirsiniz. Başvuru formunda adana yoksa başka bir yeri yazıp, Adana’da kine gidemezsiniz.

   Reply

Leave a Comment